Kore'yi Keşfedin | KTO TÜRKİYE Anasayfa | KTO TÜRKİYE
İstanbul
TR  |   EN

imagine your korea

img
Seul

Seul

Güney Kore’nin muhteşem atmosferini, kendine özgü ritmi ve tatlı melodisiyle keşfetmeye var mısınız? Güney Kore’nin alternatif pop grubu “LEENALCHI” ve “Ambiguous Dans Ekibi” ile birlikte hazırladığımız video serisi, sizi Güney Kore’de bir gezintiye çıkarıyor.

Busan

Busan

Güney Kore'nin başkenti her ne kadar Seul olsa da yaz başkenti kuşkusuz herkes için Busan’dır. Ülkenin Güneydoğu kıyısında yer alan ve 3,5 milyondan fazla nüfusa ev sahipliği yapan Busan da Seul gibi gece hayatını, gürültüyü ve canlılığı yaşatıyor. Seul'den daha rahat bir ruh hali arıyorsanız, plajları, kaplıcaları, etkinlikleri ve doğa rezervleri ile Busan sizin için en doğru yer!

Jeonju

Jeonju

Korece kelime anlamı “Mükemmel Bölge” olan Jeonju, hem kentsel hem de kırsal bölgeler barındırır. Yemekleri, tarihi binaları, festivalleri ve spor aktiviteleri ile Güney Kore’nin en popüler turistik yerlerinden biridir. Birçok yerel dağ ve parka ev sahipliği yaparken, aynı zamanda pek çok modern komplekse de sahiptir.

Mokpo

Mokpo

Mokpo, Kore Yarımadası'nın güneybatı ucunda yer almaktadır. Dört yanında uzanan dağlar ve denizin kucakladığı Yeongsangang Nehri'nin ağzında konumlanmıştır. Denizden bahsetmişken, nesiller boyu süregelen gerçekten ilginç bir Kore halk hikayesini dinlemeye ne dersiniz? Bu bir ejder kral, bir kaplumbağa ve bir tavşanın öyküsüdür.

Gangneung

Gangneung

Doğu Denizi ile çevrili Kore Yarımadası'nın doğu ucunda yer alıyor. Burası doğanın ve şehrin sınırlarının olmadığı bir yer. Gangneung’un sabahı, gündüzü ve gecesi doğa ile dengeli bir şekilde harmanlanarak akar. Denizin zümrüt dalgalarına dalabileceğiniz, gün batımını ve gün doğumunu izleyebileceğiniz, günün her saati kendinize yapacak bir şey bulabileceğiniz muhteşem bir yer.

Andong

Andong

Güney Kore’nin doğu merkezinde yer alan Andong, tarihi Hahoe Köyü ve bölgeyle özdeşleşen Hahoe maske dansı gibi geleneksel kültür miraslarını korumasıyla ünlüdür. Hatta bu mirası kusursuz sahiplenme ve koruma özellikleri sayesinde Andong “Kore Ruhani Kültürünün Başkenti” olarak anılmaktadır.