Kore'yi Keşfet | KTO TÜRKİYE Anasayfa | KTO TÜRKİYE
İstanbul
TR  |   EN

imagine your korea

img

Pocheon

Pocheon, Seul’e yalnızca 2 saat uzaklıkta yer alan sakin bir şehirdir. Doğal cennet içinde, sakin ve huzurlu bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız, şehrin ekolojik cazibesi sizi programınızdan saptıracak kadar güzeldir.

kto-turkey

Şehirdeki Sangjeonghosu Gölü ise tazeliği ve kusursuzluğu ile ziyaret ilerine doğayla daha iç   içe olma imkanı sunar. Belki gölde  çıplak ayakla bir yürüyüş yaparsınız? Ya da sulara dalmanın keyfini  çıkarırsınız? Pocheon yalnızca ekolojik güzelliklere değil, şehri temsil etme  özelliğine sahip Idong Makgeolli ve Idong Galbi gibi içeceklere de sahiptir. Pocheon güzel suyu ile de ünlenmiştir. Hatta Pocheon “suyu kucaklayan yer” anlamına gelmektedir. İyi suyu sayesinde bira kültürü gelişmiş ve ldong Makgeolli, Ildong Makgeolli gibi lezzetli Makgeolli  eşitleri yapılmış ve bugüne kadar  çok sevilmiştir. Pocheon şimdiden ilginizi  çekmedi mi? Pocheon Sanat Vadisi’ndeki eğlenceli aktiviteler ve resmedilmeye değer güzellikteki doğal yerlerinde, rahat bir gün geçirmenin tadını çıkarın.

Güne taze çilek toplayarak keyifli bir başlangıç  yapın, hatta Herb Adası’ndaki Işık Gösterisi Festivali’nde yer alın! Gündüz  çilek  çiftliğinden lezzetli organik  çilekleri toplayarak enfes saatler geçirin ve sonrasında kendinizi muhteşem bir ışıklı gösterinin yarattığı romantik havaya bırakın. Ayrıca vadide gözlemleyebileceğiniz doğal granitler ve derin mavi sular da aklınızda yer edecek derecede etkileyicidir. Burası ailenizle veya sevdiklerinizle gerçekleştireceğiniz bir ziyaret için  çok iyi bir yer  çünkü burası size rahatlık ve dinlenme deneyimi sunuyor. Nasıl mı? Dağlar arasında gizlenmiş konumu, olağanüstü manzarası, Cheonju Gölü, granitlerden oluşan heykel parkı ve heyecan verici bir eser olan taş merdiven sayesinde! Terk edilmiş taş ocağının restorasyonu ile insanlar için bir dinlenme yerine dönüşen Pocheon Sanat Vadisi’nde harika bir yaz planlamanızı umuyoruz. Ama daha bitmedi! Çünkü Pocheon, dinlenmenin tadını  çıkarabileceğiniz diğer konumlara olan yakınlığı ile de  öne  çıkmaktadır. Mesela araba ile yolculukta Pocheon’dan yaklaşık 45 dakika uzaklıkta Paju ve 1 saat uzaklıkta da Chuncheon vardır!

Pocheon

Pocheon