Kore'yi Keşfet | KTO TÜRKİYE Anasayfa | KTO TÜRKİYE
İstanbul
TR  |   EN

imagine your korea

img

Danyang

Danyang, Seul’un otobüsle sadece iki buçuk saat güneyindedir ve her mevsim için harikadır. Buradaki sarı, kırmızı ve mor sonbahar yapraklarıyla inanılmaz güzel olacak çünkü yapraklar belirli mevsimde renklerini değiştirecek!

kto-turkey

Danyang, Namhan-gang adlı nehrin bir kıvrımındaki Sobaeksan Milli Parkı'nın dağlarına karşı rahat bir tatil beldesidir. Danyang’da nehir kenarındaki bir motelde kalabilir, kireçtaşı mağaralarını, yürüyüş parkurlarını veya Budist tapınaklarından birini keşfedebilirsiniz. Bu arada nereye giderseniz gidin, dağ manzaralarının tadını çıkarın ve dağın tepelerinden aşağı yamaç paraşütü yapmayı unutmayın! Dangyong, kaldığı yerden uzaklaşmadan birkaç gün oyalanmak isteyenler için harika bir yer. Danyang ismi "Cinnabar Sun" anlamına geliyor; yani en harika fotojenik çekimler için elinizde kameranızla hazır olun!

Moss tünelini kaçırmamalısınız! Çünkü bu tüneli görebileceğiniz başka bir yer yok. Tünelin geçmişte bir demiryolu olduğu söyleniyor. Ancak şimdi bir yol oluşturmak için izleri kaldırılmış ve tünel aşırı büyümüş ağaçlar ve yosunlarla kaplı. Buraya yosun tüneli denilse de burası mağara benzeri kapalı bir tünel değil ama yüksek duvarları ile bir tünele benziyor.

Yosun tünelinin girişinde arabaları durdurmak ve park etmek için küçük bir alan var. Burası arabaların geçebileceği bir yol olduğu için fotoğraf çekerken trafiğe dikkat etmelisiniz. Tünelin göz alıcı anlarından biri de gece manzarası. Fakat bu eşsiz tünelin manzarası yalnızca gündüz ve gece ile sınırlı kalmıyor. Üzerini örten yosunlar sayesinde dört mevsim farklı görülür. İlkbaharda yosunlar canlanır, yazın canlılığın zirvesiyle çoğalır ve böylece tünel koyu yeşil bir aydınlığa dönüşür. Sonbahar ise tünele zamanla soluk bir ışık ekler. Yosun Tüneli’ne kış düşünce, yosunlar kışın ölmüş gibi nefesini tutuyor ama kar çiçekleri çiçek açınca benzersiz bir manzara ortaya çıkıyor. Yosun Tüneli’nin 4 mevsim güzelliğini keşfetmeye hazır mısınız?

Danyang

Danyang