Kore'yi Keşfet | KTO TÜRKİYE Anasayfa | KTO TÜRKİYE
İstanbul
TR  |   EN

imagine your korea

img

Chuncheon

Bazen şehrin kalabalığından olabildiğince hızlı uzaklaşıp tazelenmeniz gerekir. İhtiyacınız olan bu tazeliğin adresi Chuncheon! Seul’un doğusunda, araba ile bir saat mesafede olan ve yapılabilecek birçok aktivitenin yanı sıra doğal güzelliklerle de dolu bir destinasyon.

kto-turkey

Chuncheon şehri, Güney Kore'nin kuzeydoğusundaki bir eyalet olan Gangwon'un başkentidir. Videoda gösterilmemiştir ama Namiseom Adası, Chuncheon'da asla kaçırmamanız gereken yerlerden biridir! Kuzey Han Nehri'nde; aileleri, arkadaşları ve çiftleri ünlü ağaçlıklı patikalarda dolaşarak veya bisiklete binerek bir gün geçirmek için bir araya getiren, yarım ay şeklindeki küçük bir adadır. Unutmadan hatırlatalım, yerel yemek Dak Galbi'yi denemeseniz yapılacaklar listeniz tamamlanmış sayılmaz! İlk kez deniyorsanız bu yemeğe aşık olacağınızdan oldukça eminiz.

Tabii oradayken Gimyujeong İstasyonu’na uğramadan olmaz. Gimyujeong İstasyonu ilk kez tren istasyonu olarak açıldığında 'Sinnam İstasyonu' adını taşıyordu. Fakat idari bölge değişikliğinden dolayı istasyon adı ile idari bölgenin uyuşmaması sorunu yaşandı.

İstasyon, Gimyujeong Munhak Köyü yakınlarda kurulduğundan, tren istasyonunun adı Gimyujeong İstasyonu olarak değiştirildi. Gimyujeong İstasyonu çevresinde, eski Gyeongchun Demiryolu Hattı’nı turistik bir öğe olarak kullanan yerler de mevcuttur. Gangchon Ray Parkı, bölgenin simgelerinden biri. Burası günümüzde eski Gyeongchun Hattı tarafından kullanılan tren rayları üzerine yerleştirilmiş raylı bisiklet yolu olarak turistik bir amaçla kullanıyor. Kalabalık şehirlerde hissedemediğiniz rahatlatıcı manzara ile burada buluşabilirsiniz. Tren saatlerinde hizmet veren eski Gimyujeong Tren İstasyonunun binası ve platformları, istasyonun yanında ilk günkü özelliğini korumaktadır. Mevcut demiryolu, geçmişi ile karşılaştırıldığında eski Gimyujeong tren istasyonunun mütevazı bir ölçekte olduğunu görebilirsiniz. Platformlarda birçok fotoğraf çekilme alanı var ve terk edilmiş vagonların kullanıldığı bir alan da mevcut. Geçmişin izlerini taşıyan bu ilginç yeri, gidilecekler listenize şimdiden ekleyin!

Chuncheon

Chuncheon