Ankara'da Kore Günü Buluşması Anasayfa | KTO TÜRKİYE
İstanbul
TR  |   EN

imagine your korea

img

Ankarada Kore Günü Buluşması

Harika iki gün, harika anılar, harika katılımcılar!

20-21 Kasım 2021 tarihleri arasında Kore Kültür Merkezi’nin ev sahipliği yaptığı Ankara gerçekleşen ve Koreseverlerin buluştuğu etkinliğimiz de muhteşem anılar biriktirdik, katılımcılarımız ile birlikte lezzetli Kore yemeklerinin nasıl yapıldığını öğrenirken çok eğlendik.

1. Gün: 환영하다 – Hoşgeldiniz

Kore Kültür Merkezi Müdürü Sn. Park Kee Houng’ın açılış konuşmasıyla başlayan etkinliğimizde Türkiye’nin farklı noktalarından gelen tüm misafirlerimize hoşgeldiniz dedik.

 

  

Kaligrafi, Mascabal ve Korece Tanıtım Semineri

Açılış konuşmalarımızın bitmesiyle, misafirlerimizi keyifli aktivitelere davet ettik.

Yaptığımız farklı atölye çalışmaları ile Kore kültürünü tanıttığımız etkinliklerimiz de misafirlerimiz çok keyifli dakikalar geçirdi. Kaligrafi ile Kore alfabesini tanıdık. Kore’nin dünyaca ünlü mascasal (seramik çanak) yapımının püf

noktaları öğrendiğimiz etkinliğimize harika anılar biriktirdik. Günün son atölyesi olan Korece Tanıtım Semineriyle misafirlerimizle keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. 
  

  

K-Pop Dans Gösterisi

Bu dansı hepimiz seviyoruz. Kore kültürünün önemli bir parçası olan K-Pop Dansı, etkinliğimizin önemli anlarından biri oldu. Misafirlerimizin büyük bir ilgi ile izledikleri K-Pop Dans Gösterisi, unutulmaz anlardan biri oldu.
  


  

Kore kültürünün tüm güzelliklerini tek tek tanıttık!

Etkinliğimizin ilk gününü unutulmaz bir film gösterimi ile tamamladık.

2. Gün: Hanbok Deneyimi

Kore Günü Ankara etkinliğimiz ile katılımcılarımızla birlikte eğlenceli oyunlar ile vakit geçirirken, Kore Kültürünü, oyunlarını, yaşam tarzını tanıdık…
  


  

Kore Lezzetleri

Etkinliğimizin 2. Günün lezzet şölenine tanıklık etti. Misafirlerimiz, dünyaca ünlü kore mutfağının müthiş lezzetlerini yapmak için yeteneklerini sergiledi.

  

   

Oyunlar ve eğlence!

Son zamanlarda çok konuşulan Güney Kore’nin geleneksel oyunlarıyla misafirlerimiz eğlenceli dakikalar geçirdi. Misafirlerimiz; Tuho, Jegichagi, Takijchichi vb. oyunlarla bir biriyle eğlenceli bir mücadeleye girdi ve kazananlar renkli hediyeler kazandı.
   

   

Mutlu son!

Muhteşem 2 günü harika anılar ve yeni dostuklarla bitirdik. Kore Kültürünü ve yaşamını seven herkesi yeni etkinliklerimizde görmek için çok heyecanlıyız.

Etkinliğimize katılım gösteren herkese teşekkür ederiz!

  


  

GELECEK ETKİNLİKLERDE GÖRÜŞMEK ÜZERE!