KORE GÜNÜ - İstanbul Anasayfa | KTO TÜRKİYE
İstanbul
TR  |   EN

imagine your korea

img

İstanbulda Kore Günü Buluşması

3 Kasım 2021’de İstanbul'da unutulmaz bir Kore deneyimi yaşandı! Bir gün sürecek olan Kore Günü etkinliklerinde Koreseverlerle harika zaman geçirdik. K-POP dans atölyesi, kaligrafi atölyesi, lezzetli Kore yemekleri ve dahası...
İstanbul’da Kore Rüzgarları Esti!

Kore Kültürü, müzikleri, dansı ve yemekleriyle dolu bir esinti. 3 Kasım’da Levent Wyndham Grand Hotel’de gerçekleşen ve pandemi sebebiyle 20 kişinin katılabildiği Kore Günü İstanbul etkinliğimiz Koreseverleri bir araya getirdi!

1 gün boyunca süren ve katılımcılarına unutulmaz bir deneyim yaşatan Kore Günü Etkinliği, bir çok farklı atölyeye, etkinliğe ve şove ev sahipliği de yaptı.

Kültür rüzgarları

Etkinliğimiz, Direktörümüz Sayın Soyoung Park’ın sunumu ile başlamasının ardından, Misafirlerimizin daha önce hiç denemedikleri bir workshop gerçekleştirdik. Misafirlerimizin yeteneklerini sergileyebildikleri Kaligrafi Aktivetimiz ile katılımcılar kendi isimlerini nasıl yazacaklarını öğrendiler.

Lezzet Rüzgarları

Keyifli Kaligrafi aktivitemizden hemen sonra misafirlerimizi bambaşka bir serüven bekliyordu.

Dünyanın en önemli lezzetlerinden olarak sayılan Kore Mutfağı’dan lezzetler!

Japchae, Bulgogi, Kkanpunggi, Tteokbokki, Kimbap, Kimbap, Kimchi, Mandu, Korean pancakes, Gyeran Mari, Gamja jorim, Bokkeum bap ve salatalar.

K-Pop Rüzgarları

Yemeklerden sonra dans zamanı. Dünya’nın her yerinde fırtınalar estiren BTS-EXO or BLACKPINK’in şarkılarıyla süslenen aktiviteler, misafirlerimize eğlenceli dolu anlar yaşattı. K-pop müziği eşliğinde, nasıl dans edeceklerini öğrendiler.Özel Kore Makyajı

Eğitmenlerin Kore Makyajının detaylarını anlattıkları aktivitelerde, misafirlerimiz Kore tarzı makyaj yapmayı. Aktivitelerle eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Kore’nin geleneksel oyunu olan Dalgona Şekeri Oyunu ile de keyifli vakit geçirdi.
GELECEK ETKİNLERDE GÖRÜŞMEK ÜZERE!