“Dünyayı Geziyorum” ve “Dünyanın Tadı” programları Kore’ye gittiler! Anasayfa | KTO TÜRKİYE
İstanbul
TR  |   EN

imagine your korea

img

 
 
 

“Dünyayı Geziyorum” ve “Dünyanın Tadı” programları Kore’ye gittiler! Dünyayı Geziyorum ekibi Kore Savaşı anıtlatından Kore dizi çekim mekanlarına kadar Kore’de her yeri dolaştı. Programların Kore bölümlerini Kanal 7’de aşağıdaki tarihlerde izleyebilirsiniz:

  

Dünyayı Geziyorum:
  

 • Kore Bölümü: 11.12.2022 (Pazar) – 14:30
 • Kore Bölümü: 18.12.2022 (Pazar) – 14:30
 • Kore Bölümü: 25.12.2022 (Pazar) – 14:30
   

Dünyayı Tadıyorum:
 

 • Kore Bölümü: 10.12.2022 (Cumartesi) – 15:00
 • Kore Bölümü: 17.12.2022 (Cumartesi) – 15:00

 

Eğer programları kaçırırsanız, ilerleyen tarihlerde Kanal 7’nin youtube kanalından da izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/@kanal7


Kore – Türkiye Anı Turu

 

Eğer Dünyayı Geziyorum’un gezdiği Kore Savaşı ve Türk askerleri için yapılan anıtlar gibi duygusal yerleri ziyaret etmek isterseniz; Generations of Adventure seyahat acentasının “Kore – Türkiye Anı Turu” gezisine katılabilirsiniz! Bu turla birlikte Dünyayı Geziyorum’un da gezdiği yerleri takip ederek aşağıdaki yerleri ve çok daha fazlasını ziyaret edebilirsiniz!

 
   

 

 

Birleşmiş Milletler Anıt Mezarlığı (Busan): 1950’de başlayan Kore Savaşı’nda hayatını kaybeden Birleşmiş Milletler askerlerini anmak için 1951 yılında inşa edilen kutsal bir yerdir. Birleşmiş Milletler Anıt Mezarlığını ziyaret ederek burada yatan 462 Türk askerine saygılarınızı sunabilirsiniz.

  

Türk Silahlı Kuvvetleri için İthaf Olmuş Anıt (Yongin): Kore Savaşı sırasında Changsungchun, Nevada ve Keumyangjang-ri (şu an hepsi Yongin sınırları içinde yer alır) çarpışmalarında Türk askerleri cesurca savaşmış ve bu çarpışmaları kazanmıştır. Türk askerlerinin başarılarını onurlandırmak ve savaşta ölen askerlere saygı sunmak için Kore Hükümeti Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılmış bir anıttır.

  

DMZ: DMZ, Güney Kore ve Kuzey Kore’Yi ayıran 38. parallel üzerinde bulunan askerlerden arındırılmış bir bölgedir. 1953 yılında imzalanan ateşkes anlaşmasıyla askerlerden arındırılmıştır. Burada, Güney Kore ve Kuzey Kore sınırı arasında durup Kore Savaşı hakkında daha çok bilgi edinebilirsiniz.

  

“Kore – Türkiye Anı Turu” Dünyayı Geziyorum’un ziyaret etmediği Jeju Adası, Gyeongbokgung Sarayı, Kore’nin alışveriş semti Myeongdong gibi daha bir çok yeri de içeriyor.

  

Planlanan tur tarihleri:
 

 • Gidiş: 22.06.2023 (Perşembe)
 • Dönüş: 01.07.2023 (Cumartesi)
   

Tur programında yer alan yerler: Jeju Adası (Yomiji Botanik Bahçesi, Yongmori Uçurumu, Sangumburi, Sungsan Krateri), Busan (BM Anıt Mezarlığı, Jagalchi Balık Pazarı), Gyeongju (Bulguksa Tapınağı), Yongin (Türk Silahlı Kuvvetleri için İthaf Olmuş Anıt, Kore Halk Köyü), DMZ, Seul (Gyeongbokgung Sarayı, Ulusal Halk Müzesi, Kore Savaş Anıtı, Myeongdong, Namsan).

  

Turla ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen Generations of Adventure seyahat acentası ile iletişime geçiniz.

Websitesi: https://www.goaturkey.com

Telefon: 0312 235 35 55

Email: mail@goaturkey.com
 
 

Kore Dizileri Çekim Yerleri

     

  

Dünyayı Geziyorum programıyla aynı zamanda belirli Kore dizisi çekim yerlerini de öğrenebilir ve Kore’yi ziyaret ettiğinizde gideceğiniz yerler listenize ekleyebilirsiniz! Bu gezide Dünyayı Geziyorum’un gezdiği yerler: My Love From the Star (2013) dizisinden Petite France, Vincenzo (2021) dizisinden Italian Village Pinocchio and Da Vinci, Fight for My Way (2017) dizisinden Hocheon Culture Village, Pachinko (2022) dizisinden Suncheon Drama Location ve Mr. Queen (2020) dizisinden Gungnamji.