Eşsiz Mekanlar Anasayfa | KTO TÜRKİYE
İstanbul
TR  |   EN

imagine your korea

img

  

Kore’nin Eşsiz Mekanları, MICE etkinliğini ağırlayan şehrin eşsiz konseptini hissedebilecğiniz veya sadece o bölgede deneyimleyebileceğiniz eşsiz albenilerin tadını çıkarabileceğiniz mekanlardır. Resmi olarak MCE tesisleri (kongre merkezi, otel) olmasalar da bu mekanlar eşsiz bir ortamda MICE etkinliklerinin düzenlenmesine olanak sağlıyor.
 
Dördüncü endüstriyel dönemde MICE endüstrisi “altın endüstri” olarak dikkatleri üzerine çekiyor ve bu endüstrinin büyümesiyle birlikte etkinlik mekanları da çeşitleniyor. Geçmişte büyük kongre merkezlerini tercih eden şirketler ve organizasyonlar son zamanlarda daha özel yerler ve deneyimler aramaya başlar oldu ve yerel kültüre ve karakteristiklere dikkat çeken eşsiz mekanlara gösterilen ilgi artmaya başladı.

 

Seul

NodeulIsland

Nodeul Adası

Adres: 445, Yangnyeong-ro, Yongsan-gu, Seoul, Republic of Korea

İletişim: +82-02-749-4500 / live@nodeulisland.kr

 
Nodeul Adası, Dongjak-gu ve Yongsan-gu'yu birbirine bağlayan Hangangdaegyo Köprüsü'nün merkezinde yer almaktadır. Geliştirilmesi için uzmanlar ve vatandaşlar arasında yıllarca süren ortak planlamanın ardından, adacık 2019 Eylül ayında çok amaçlı bir kültürel alan olarak açıldı. Ana tesisler arasında Nodeul Live House, Nodeul Bookstore, Music Lounge Ryu'nun yanı sıra aylık olarak çeşitli performans ve etkinliklere ev sahipliği yapan Multi Hall "Soop" (Orman) yer alıyor. Ayrıca ziyaretçiler &Table, Plant Atelier, Space 445, Record Box Atelier ve bir bisiklet kafede rahatlayabilir ve farklı yaşam tarzı deneyimlerinin tadını çıkarabilirler. Nodul Adası, çevresindeki yapılarla uyum içinde bir doğa vahası sunmaktadır. Kolay erişilebilirliği sayesinde hem uluslararası konferansların hem de konser ve festival gibi kültürel etkinliklerin düzenlenmesi için idealdir.

 
Website: https://nodeul.org/

Tıkla

Eland Island

Eland Cruise

Adres: 290, Yeouidodong-ro Yeongdeungpo-gu, Seoul

İletişim +82-2-6291-6900 / lee_ho@eland.co.kr

 
Eland Cruise, 1986 yılındaki ilk seferinden bu yana birçok yolcu için muhteşem anılar yaratmıştır. Şu anda Eland Cruise toplam 6 yolcu gemisi işletmektedir ve Ara, Tritania ve Britannia'da partiler düzenlenebilmektedir. Bu gemilerde sunulan kalite ve hizmet, karadaki hizmetle aynı seviyededir; bu nedenle birçok kişi bu gemileri Han'daki restoran ya da Han'daki parti olarak adlandırmaktadır. Yemekler yerinde hazırlanabilmekte ve talep üzerine helal gıda da temin edilebilmektedir. Akşam yemeği partisi rezervasyonları ile konuklar, yolcu gemisinde yemeklerinin tadını çıkarırken Han Nehri üzerindeki güzel gece manzarasının keyfini çıkarabilirler. Yolcu gemisi terminalinde ayrıca bir kafe, fast food restoranları, tam hizmet restoranları ve bir marketin yanı sıra bir medya cephesi ve çeşme bulunmaktadır.

 
Website:
http://www.elandcruise.com/

Tıkla

Kore Evi

Adres: 10, Toegye-ro 36 gil, Jung-gu, Seoul

İletişim: +82-2-2266-9101 / myahn@chf.or.kr

 
1957 yılında kurulan Kore Evi, yurtiçi ve yurtdışından gelen VIP'ler için bir konukevi olarak kullanılmıştır. Şimdi, konukların kraliyet sarayı mutfağı, geleneksel düğünler ve diğer canlı performanslar da dahil olmak üzere Kore'nin çeşitli kültürünü deneyimleyebilecekleri çok amaçlı bir alan olarak işlev görüyor.

Website: https://www.chf.or.kr/kh

TıklaIncheon

tribowl

Tri-Bowl

Adres: 250, Incheon tower-daero, Yeonsu-gu, Incheon, Republic of Korea

İletişim: +82-033-833-7995 / pjj4020@ifac.or.kr

  
Incheon, Songdo'da bulunan Tri-Bowl, kendine özgü mimarisiyle tanınan çok kompleksli bir kültür ve sanat merkezidir. Geleneksel bina tasarımının dışına çıkarak, düz bir çatı ile üç kase şeklindeki alandan oluşan kavisli bir zemine sahiptir. Ziyaretçiler, arena tipi konser salonu (822 m2) ve çok amaçlı salona (221 m2) ev sahipliği yapan binaya ulaşmak için bir su havuzunun üzerinden geçen bir köprüden geçmek zorundadır. İkonik Tri Bowl, çok çeşitli etkinlikler, sergiler ve durumlar için yaratıcı ve ilham verici bir mekan arayan herkes için idealdir.

.

  
Website:
http://www.tribowl.kr

Tıkla

Panoramic 65

Adres: Oakwood Premier Incheon 65th Fl, 165 Convensia-daero, Yeonsu-gu, Incheon

İletişim: 82+32-726-0065 / incheon@oakwoodpremier.co.kr

 

Panoramic 65 at the Oakwood Premier Incheon, gündüzleri denizin, geceleri ise Songdo'nun silüetinin muhteşem manzarasına sahip bir bar ve yemek mekanıdır. Ana bar ve gurme restoranın yanı sıra, şık ve çok amaçlı mekanda pencere kenarındaki kabinler, yarı özel odalar ve 60'tan fazla konuğun ağırlanabileceği bir salon bulunmaktadır. Panoramic 65, kokteyl resepsiyonları, küçük partiler veya kurumsal etkinlikler de dahil olmak üzere çeşitli etkinlikler için uygundur. Sofistike atmosferi ve mükemmel hizmet sunmaya kendini adamış personeli ile kokteyl resepsiyonları, samimi partiler ve kurumsal ziyafetler için ideal bir mekandır.

 

 
Website:
https://oakwoodpremier.co.kr

Tıkla

Gyeonggi-do

gwangmyeongcave

Gwangmyeong Mağarası

Adres: 142 Gahak-ro 85-gil, Gwangmyeong, Gyeonggi-do

İletişim: +82-2-2610-2092
 

Gwangmyeong Mağarası, eğlenceli ve yaratıcı bir turistik cazibe merkezine dönüştürülmüş terk edilmiş bir madendir. Bir zamanlar sömürge döneminde zorla çalıştırılan mağara 40 yıl boyunca terk edilmişti. Mağaranın tarihini onurlandırmak ve geleceğinde yeni bir sayfa açmak için restore edilmiştir. Yeraltı katında başlayan ve birinci kata kadar uzanan 2 km'lik parkurda, aralarında Işık Alanı, Altın Şelalesi, Şarap Mağarası, Şarap Kafe ve Mağara Sanatları Merkezi'nin de bulunduğu 50 kadar temalı atraksiyon yer almaktadır.


 

Website: http://www.gm.go.kr

Tıkla

Gangwon-do

dmz

DMZ Müzesi

Adres: 369, Tongiljeonmangdae-ro, Hyeonnae-myeon, Goseong-gun, Gangwon-do Province

İletişim: +82-33-681-0625, +82-33-634-8553 / dmzman@korea.kr

 
Askerden Arındırılmış Bölge'nin tarihini ve mevcut koşullarını aydınlatan DMZ Müzesi, Kore yarımadasına barış getirme umuduyla kurulmuştur. Müze, Gangwon Eyaleti, Goseong'da Kore'nin en kuzey ucundaki Sivil Kontrol Bölgesi'nde (CCZ) yer almaktadır. Müzenin içinde Kore Savaşı öncesi ve sonrasına ait çeşitli eserler sergilenmektedir. Sergiler, DMZ'nin ve Ateşkes Anlaşması'ndan doğan ateşkes hattının tarihi önemini ve anlamını kolayca açıklamaktadır. Dışarıda ise ateşkes hattında kullanılan gerçek dikenli tellerden esinlenen heykeller ve enstalasyonların yanı sıra tanklar, kundağı motorlu silahlar, psikolojik savaş ekipmanları ve barış teması sergilenmektedir. Ziyaretçiler ayrıca patikada yürüyüş yapabilir ve dinlenme alanında dinlenebilirler. Çok Amaçlı Merkez'deki ana konferans salonu ve dört toplantı odası akademik etkinliklere, uluslararası konferanslara ve seminerlere ev sahipliği yapabilmektedir. Mekanın tarihi ve coğrafi sembolizmi göz önüne alındığında, barış, birleşme ve ekoloji konularında uluslararası konferanslar ve etkinlikler genellikle burada 

 
Website: http://www.dmzmuseum.com

Tıkla

Chungcheongnam-do

Sunshine Stüdyosu

Adres: 90, Bonghwang-ro, Yeonmu-eup, Nonsan-si, Chungcheongnam-do, Republic of Korea

İletişim: +82-1811-7057 / info@sunshinestudio.co.kr

 

Nonsan Şehrindeki Sunshine Stüdyosu, Kore'nin özel ve kamu sektörleri tarafından ortaklaşa işletilen ilk drama tema parkıdır. 17.830 metrekarelik alan, dönem evleri ve binalarıyla yirminci yüzyılın başlarındaki Seul'u yeniden canlandırıyor. Başlangıçta 2018'in hit dizisi 'Mister Sunshine'ın seti olarak kurulan park, kısa sürede Chungcheongnam-do Eyaletinin en popüler turistik mekanlarından biri haline geldi ve yaklaşık 410.000 ziyaretçi çekti. Yüzyılın sonlarına ait eşsiz bir ortamda eşsiz bir konukseverlik ve hizmet sunan mekan, tüm K-drama meraklıları ve etkinliklerine hava katmak isteyenler için mükemmel olacaktır.

 

 
Website:
https://www.sunshinestudio.co.kr/

Tıkla

Jeollabuk-do

Royal Room Of King

Kralın Kraliyet Odası

Adres: 5218-20, Chunhyang-ro, Wansan-gu, Jeonju-si, Jeollabuk-do Province, Republic of Korea

İletişim: +82-63-284-1004 / j-bnb@hanmail.net

 

Konuklar Kralın Kraliyet Odası'nda kaldıkları süre boyunca kraliyet ailesi gibi ağırlanır. Jeonju Hanok Köyü yakınlarında yer alan hanok tarzı birinci sınıf otel, günümüzün modern olanaklarıyla donatılmıştır ve dağlarla çevrili sakin bir konumda yer almaktadır. 232 konuk ağırlama kapasitesine sahip 64 odalı otelde modern bir kongre merkezi, hanok tarzı bir seminer salonu ve bir iş konferansı için tüm ihtiyaçları karşılayacak restoran, kafe ve market gibi tesisler bulunmaktadır.


 

Website: http://www.royalroom.co.kr/

Tıkla

Gwangju-do

Asya Kültür Merkezi

Adres: 38 Munhwajeondang-ro Dong-gu, Gwangju

İletişim: +82-62-601-4281 / byseol@korea.kr

 

Asya Kültür Merkezi kültürel çeşitliliğe saygı duyar, Asya kültürünün değerini keşfeder ve yaratıcı yetenekleri geliştirir. Burası kültürün keyfini hissedebileceğiniz bir yerdir. Çeşitli milletlerden yaratıcıların özgürce fikir alışverişinde bulunduğu uluslararası bir sanat ve kültür değişim kurumu olarak, sergiler, performanslar, eğitim, değişim etkinlikleri vb. içeren 5 büyük ölçekli kompleks kültürel tesis ve vatandaşlara açık bir açık alandan oluşmaktadır. Parklardan oluşan güzel ve modern bir kültür alanıdır.

 

 
Website: https://www.acc.go.kr

Tıkla

 

Gyeongsangbuk-do

NationalMuseum

Gyeongju Ulusal Müzesi

Adres: 186, Iljeong-ro, Gyeongju-si, Gyeongsangbuk-do Province (38171)

İletişim: +82-054-740-7500 / salaba01@korea.kr

 

Gyeongju Ulusal Müzesi, Silla Hanedanlığı dönemine ait kültürel eserlerin en kapsamlı tanıtımını sunmaktadır. Kalıcı sergiler dört kapalı salonda (Silla Tarih Galerisi, Silla Sanat Galerisi, Wolji Galerisi ve Silla Millenium Hazinesi) ve ziyaretçilerin krallığın büyümesi ve zengin kültürü hakkında bilgi edinebilecekleri bir açık alanda sergilenmektedir. Hanedanlığın 1.000 yılını kapsayan ulusal hazineler ve diğer paha biçilmez eserler de sergilenmektedir. Çeşitli temalara odaklanan özel sergiler, çok çeşitli cazibe merkezleri sunmaktadır.


 
Website: https://gyeongju.museum.go.kr

Tıkla

  

Daegu-do

Daegu Sanat Fabrikası

Adres: 31-12, Dalseong-ro 22-gil, Jung-gu, Daegu, Republic of Korea

İletişim: +82-053-430-1227 / 72kdju@hanmail.net

 

Daegu Sanat Fabrikası, kentin endüstriyel geçmişini anımsatan bir kentsel yenileme projesinin sonucudur. Bir sigara fabrikasının 1949 yılında inşa edilen deposu, eski Daegu'nun ortasında bir sanat alanına dönüştürüldü. Beş kattan oluşan geniş tesisler, sanatsal yaratım ve deneyler için bir alan sağlayarak kentin sanat altyapısının genişlemesine katkıda bulunmuştur. Burası aynı zamanda eşsiz bir mekanda kültür ve sanatın tadını çıkarmaya gelen yerel halk ve ziyaretçiler için de gözde bir yer.


 

Website: http://www.daeguartfactory.kr

Tıkla

Gyeongsangnam-do

ClayarchGimhaemuseum

Clayarch Gimhae Müzesi

Adres: 275-51, Jillye-ro, Jillye-myeon, Gimhae-si, Gyeongsangnam-do, Republic of Korea

İletişim: +82-055-340-7015 / king0206@daum.net

 

Clayarch Gimhae Müzesi mimari seramik konusunda uzmanlaşmıştır ve müze yapısının kendisi de sanatçı Shin Sang-ho'nun 5.000 karo ile kapladığı bir sanat eseridir. Antik Gaya krallığı döneminde seramik üretiminin merkezi olan ve Japonlar tarafından çay bardağının evi olarak kabul edilen Gimhae'de yer almaktadır. Müze, sergi alanı Dome House ve Cubic House'un yanı sıra Koreli ve denizaşırı sanatçıların ziyaret ve değişimlerine ayrılmış Ceramic Creative Center adlı ikamet alanından oluşan toplam 11.814,39㎡'lik bir alanı kapsamaktadır. Art Kitchen ve Ceramic Experience Hall'da çeşitli eğitim programları sunulurken, Dome House'un ön bahçesi ve çimenli plazasında büyük etkinlikler ve performanslar düzenlenebilmektedir. Ayrıca, görsel-işitsel oda uluslararası sempozyum ve etkinliklerin düzenlenmesi için çeşitli ekipmanlarla donatılmıştır. Clayarch Kulesi, Sanat Barınağı ve heykellerin yer aldığı açık bahçe, yerel ve uluslararası etkinlikler, sergiler, eğitim oturumları ve sempozyumlar da dahil olmak üzere çeşitli etkinlikler için pitoresk ve doğal bir ortam sağlamaktadır.


 

Website: http://english.clayarch.org

Tıkla

  
Busan

Nurimaru APEC House

Adres: 116, Dongbaek-ro, Haeundae-gu, Busan

İletişim: +82-51-740-7369 / nurimarumarketing@naver.com

 

Yemyeşil kamelya ağaçları ve çam ormanlarıyla çevrili olan ve 2005 yılında 13. APEC Zirvesine ev sahipliği yapan mekan doğal manzarasıyla tanınmaktadır. Zirveden bu yana Nurimaru popüler bir konferans merkezi haline gelmiş ve APEC Liderler Toplantısı'nın yapıldığı konferans salonu zirvenin anısına korunmuştur.


 

Website: https://www.busan.go.kr/

Tıkla

The Bay 101

Adres: 52, Dongbaek-ro, Haeundae-gu, Busan

İletişim: +82-51-726-8880 / thebay101.busan@gmail.com

 

The Bay 101, Dongbaekseom Adası'nın girişinde, Haeundae Plajı'nın yanında yer alan çok amaçlı bir sanat ve kültür alanıdır. Ziyaretçilerin muhteşem yatlarla güzel denizin tadını çıkarabileceği bir yat kulübü, lezzetli yemekler ve kahve sunan restoran ve kafelerin yanı sıra Busan'ın en iyi spesiyalitelerini satan bir hediyelik eşya dükkanı da dahil olmak üzere çok çeşitli olanaklar sunmaktadır. Organizatörler, yaklaşık 180 kişi kapasiteli Marine Hall'dan büyük ölçekli sergi ve etkinliklere uygun Gallery Hall'a ve açık hava etkinliklerine ev sahipliği yapabilecek Roof 101'e kadar ihtiyaçlarına en uygun alanı seçebilirler. Bay 101, Busan'ın gece manzaralarının en güzel görüntülerine sahiptir. Ziyaretçiler geceleri güneşin denizin üzerinden batışına tanık olabilir ve binlerce ışıltılı ışıkla şehrin gece silüetinin tadını çıkarabilirler.

 

 
Website: http://eng.thebay101.com

Tıkla


Jeju

SpiritGarden

Spirited Garden

Adres: 675, Nokchabunjae-ro, Hangyeong-myeon, Jeju-si, Jeju-do, Republic of Korea

İletişim: 010.2959.1799 / spirit3703@naver.com

 

Spirited Garden içinde yer alan Gizli Bahçe, kurumsal toplantılar, uluslararası konferanslar, etkinlikler ve gala yemekleri için popüler bir mekandır. Jejudo Adası'nın eşsiz manzarasının ortasında zarif bir bahçe partisi için mükemmel bir ortam sağlar. Çimenli plaza 300 kişilik bir açık hava yemeğine ev sahipliği yapabilecek kadar geniş olup, geleneksel sekizgen bir köşk, iki şelale ve bir gölet dekoratif unsurlar sağlamaktadır. Ek olanaklar arasında gece etkinlikleri için aydınlatmalı bir açık hava sahnesi ve bahçesi, yiyecek içecek alanı ve tuvaletler bulunmaktadır. Tüm bahçeyi çevreleyen geleneksel Jeju tarzı taş duvar, konukları sert rüzgarlardan korumakta ve mahremiyetin yanı sıra güvenlik de sağlamaktadır. Yağmurlu havalarda gölgelik çadırlar kurulabilir.


 

Website: http://www.spiritedgarden.com/

Tıkla

JejuFolkVillage

Jeju Halk Köyü

Adres: 631-34 Minsokhaean-ro, Pyoseon-myeon, Seogwipo, Jeju

İletişim: +82-64-787-4501 / sesong@kas.co.kr

Jeju Halk Köyü, on dokuzuncu yüzyılın sonlarında Joseon Hanedanlığı döneminde Koreliler tarafından kullanılan 100'den fazla otantik ev ve yapı ile tarih ve geleneği yeniden hayata döndürmektedir. Köy, adanın eşsiz kültürüne ilişkin yıllar süren araştırmalara dayanarak yeniden inşa edilmiştir. Modern ziyaretçiler köy yaşamından kesitler görebilir, usta zanaatkarları iş başında izleyebilir veya geleneksel şarkı ve dans gösterilerinin tadını çıkarabilirler.

Website: http://www.jejufolk.com/

Tıkla